Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
Wyszukiwarka warsztatów

BACK TO SCHOOL I …. CZAS NA ODBLASKI

Wrzesień, a tym samym powrót do szkoły zbliża się wielkimi krokami. Dla uczniów ten moment kojarzy się przede wszystkim z powrotem do nauki, ale należy pamiętać o jeszcze jednej istotnej kwestii. Dzień staje się coraz krótszy, szybciej zapada zmrok. Warto, więc zaopatrzyć swoje pociechy w elementy odblaskowe.

Obecnie wielu producentów odzieży dziecięcej, obuwia czy innych produktów dla dzieci zamieszcza na swoich produktach elementy odblaskowe. Zbierając wyprawkę szkolną dla dziecka (plecaki, kurtki, worki, buty) zwróć uwagę czy taki element jest. Elementy odblaskowe, typu zawieszki, opaski, naklejki, kamizelki można naprawdę łatwo kupić i są stosunkowo niedrogie.

Dlaczego odblaski są tak istotne? Po zmroku pieszy w nieoświetlonym miejscu jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości zaledwie ok. 40 metrów. Natomiast osoba, która ma na sobie jakikolwiek element odblaskowy, staje się już widoczna nawet z odległości 150 metrów. Różnica widoczności jest ogromna, a te dodatkowe metry to czas, który pozwala  kierowcy na reakcję, tj. ewentualne zmniejszenie prędkości i bezpieczne ominięcie.

Pamiętaj, że nie tylko dzieci powinny być wyposażone w elementy odbijające światło.

Od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po drodze poza obszarem zabudowanym po zmierzchu, ma obowiązek noszenia elementu odblaskowego, by zwiększyć widoczność pieszego dla kierujących. Możesz dostać mandat za brak odblasku.

Koszty elementów odblaskowych są znikome, a te drobne rzeczy mają ogromny wpływ na życie ludzkie.

Z życia sieci

AUTO SERWIS Tomasz Zięba

 

Do sieci O.K. Serwis dołączył nowy warsztat: AUTO SERWIS Tomasz Zięba z miejscowości Stobiecko Szlacheckie woj. łódzkie.

Czytaj więcej

Auto Poradnik

Sposoby na wilgoć w samochodzie

Sposoby na wilgoć w samochodzie Niezależnie od tego jakim autem jeździmy, walka z wiecznie zaparowanymi szybami i nieprzyjemnym zapachem we wnętrzu auta, była zapewne naszym udziałem na jakimś etapie naszej motoryzacyjnej przygody.
Czytaj więcej

Nasze testy

Opel Insignia 2.0 CDTi – tuż przed drugą zmianą

Opel Insignia 2.0

Insignia na rynku dostępna jest już osiem długich lat. Przez ten czas najpierw zdobyła tytuł Car of the Year 2009, w 2011 roku przeszła mały, a w 2013 całkiem poważny lifting, a już w przyszłym roku zostanie zaprezentowana jej nowa generacja.

Czytaj więcej

Znajdź na stronie

Kraft Automotive

Reklama w O.K. Serwis

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani reklamą lub artykułem sponsorowanym na naszym portalu, zapraszamy gorąco do kontaktu z naszym działem reklamy:

Telefon: (22) 50 60 635
E-mail:

O.K. Serwis - Warsztaty Godne Zaufania

Warsztaty sieci O.K. Serwis oferują kompleksowe naprawy samochodów wszystkich marek z użyciem sprawdzonych części i materiałów eksploatacyjnych. W warsztatach O.K. Serwis wykonacie Państwo: bieżący przegląd techniczny, ogólną mechanikę samochodową, elektrykę i elektronikę, kompleksową naprawę układu hamulcowego, układu wydechowego, diagnostykę klimatyzacji, czy wulkanizację (wymianę opon). Na znalezienie najbliższego warsztatu O.K. Serwis w szybki i przyjazny sposób pozwoli nasza wyszukiwarka warsztatów

Czytaj więcej