27 May, 22
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Wyszukiwarka warsztatów

Dobre praktyki - Nowoczesne wyposażenie warsztatowe, czyli inwestycja, która się opłaca

Branża motoryzacyjna z dnia na dzień coraz bardziej się rozwija. Na mocno konkurencyjnym rynku usług warsztatowych, poza wiedzą i doświadczeniem mechaników, istotne jest wyposażenie warsztatu w nowoczesne maszyny i urządzenia. Profesjonalny sprzęt może być kluczem do sukcesu. O tym, jak świadomie prowadzić biznes, w jakie wyposażenie zainwestować i jak na tym zarabiać opowiedział nam Paweł Hibner, właściciel warsztatu BS Serwis z Warszawy.  

Skąd pomysł na zakup profesjonalnej maszyny do wymiany płynu hamulcowego?

Pomysł narodził się z potrzeby. Chcieliśmy zoptymalizować pracę, bo tradycyjna wymiana płynu hamulcowego wymagała obsługi dwóch osób. Zakup maszyny poprawił ergonomię czasu pracy. Pozwolił na jednoosobową obsługę, a w tym czasie drugi mechanik może naprawiać inne auta.

Czy była to opłacalna decyzja?

Zainwestowałem ok. 7000zł na 2 urządzenia do wymiany płynu hamulcowego. Przy używaniu ich przy każdym przeglądzie samochodu, czas zwrotu w moim przypadku wyniósł 3 miesiące. W tej chwili można powiedzieć, że urządzenia już same na siebie zarabiają. Dodatkowo zaoszczędzony czas przekłada się na większe zyski.

W jaki sposób zachęca Pan klientów do skorzystania z usługi wymiany płynu hamulcowego?

Sprawdzenie płynu hamulcowego to obowiązkowy punkt przy przeglądzie każdego auta, które trafia do mojego warsztatu. Jeśli płyn wymaga wymiany, kontaktujemy się z klientem. Informujemy go o wyniku przeprowadzonej kontroli płynu hamulcowego oraz konieczności jego wymiany. Większość klientów nie neguje mojej decyzji, bo przecież chodzi o ich bezpieczeństwo.   

Jaki jest koszt wymiany płynu w Pana warsztacie?

Pierwsze koło przepompowuje w granicach ok. 0,6-0,7l – a później na każde auto przepompowuje ok. 0.5l,  żeby mieć pewność, że płyn został całkowicie wymieniony. Koszt takiej usługi w moim warsztacie to 200 zł brutto już razem z płynem.

Czy klienci są zadowoleni z usługi?

Staram się nakłaniać moich stałych klientów do przekazywania informacji zwrotnej – czy zauważają różnicę. Część z nich oddzwania i mówi, że czuć wyraźną różnicę w hamowaniu. Myślę, że wpływ na to ma nie tylko wymiana płynu hamulcowego, ale również staranne odpowietrzenie całego układu hamulcowego. W swoich samochodach również wymieniałem płyn hamulcowy i wiem, jak zachowuje się pedał hamulca oraz jak skraca się droga hamowania. Dlatego tym bardziej zachęcam wszystkie warsztaty do kontroli płynu hamulcowego w autach klientów, bo ma to ogromny wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

 

 

 

Z życia sieci

Do sieci O.K. Serwis dołączył warsztat Smoczek z miejscowości Radziechowy woj. śląskie.

Czytaj więcej

Auto Poradnik

Czujniki TPMS- ciśnienie w oponach pod kontrolą.

Ciśnienie w oponach samochodu należy sprawdzać minimum raz w miesiącu, a także przed każdym dłuższym wyjazdem lub gdy będziemy podróżować bardziej obciążonym autem. Nie wszyscy jednak o tym pamiętają. Z pewnością kierowców wyręczyć w tym może system TPMS.

Czytaj więcej

 

Twój zakup kontrolowany z O.K. Serwis

Twój zakup kontrolowany z O.K. SerwisChcesz kupić używany samochód? Nie jesteś jednak w stanie sam sprawdzić historii pojazdu, wykryć różnego rodzaju napraw, czy ocenić, w jaki sposób i gdzie było eksploatowane? Koniecznie przyjedź do warsztatu O.K. SERWIS. Nasi specjaliści pomogą zminimalizować ryzyko zakupu auta, w którym czają się ukryte wady. Nowa usługa O.K. Serwis jest godna zaufania! Możesz z niej skorzystać już dziś!
Czytaj więcej

Znajdź na stronie

Zleć naprawę auta przez telefon. Nowa usługa w O.K. Serwis.

 

Nie chcesz tracić czasu na szukanie warsztatu? Zadzwoń do nas! Nasz doradca serwisowy zorganizuje dla Ciebie naprawę auta szybko i prosto, w dogodnym terminie, miejscu i akceptowalnej przez Ciebie cenie. Zobacz jakie to proste.

Czytaj więcej

O.K. Serwis - Warsztaty Godne Zaufania

Warsztaty sieci O.K. Serwis oferują kompleksowe naprawy samochodów wszystkich marek z użyciem sprawdzonych części i materiałów eksploatacyjnych. W warsztatach O.K. Serwis wykonacie Państwo: bieżący przegląd techniczny, ogólną mechanikę samochodową, elektrykę i elektronikę, kompleksową naprawę układu hamulcowego, układu wydechowego, diagnostykę klimatyzacji, czy wulkanizację (wymianę opon). Na znalezienie najbliższego warsztatu O.K. Serwis w szybki i przyjazny sposób pozwoli nasza wyszukiwarka warsztatów

Czytaj więcej