Nowe silniki VTEC TURBO Hondy

vtec turbo

Honda poinformowała, że na europejski rynek wkrótce trafią dwa zupełnie nowe silniki benzynowe z turbodoładowaniem, stworzone zgodnie z zasadami downsizingu. Konstrukcje o pojemności 1.0 i 1.5 litra, oznaczone nazwą VTEC TURBO będą montowane w dziesiątej generacji modelu Civic, który wejdzie do sprzedaży w Europie na początku 2017 roku.


 

Nowe jednostki wywodzące się z serii Earth Dreams Technology, według zapewnień japońskiego producenta, zaoferują dynamiczne osiągi, wiodącą w klasie moc oraz niskie zużycie paliwa. Pierwszy należący do rodziny VTEC TURBO silnik o pojemności 2 litrów i mocy maksymalnej 310 KM, zadebiutował w tym roku w modelu Civic Type R. Wyposażone w tę jednostkę auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,7 sekundy.

Nowe, turbodoładowane jednostki napędowe otrzymały układy zmiennych faz rozrządu, które przyczyniają się do zwiększenia mocy i zredukowania emisji spalin. Kolejnymi istotnymi elementami tej konstrukcji są: turbosprężarka charakteryzuje się niską bezwładnością i bardzo krótkim czasem reakcji oraz bezpośredni wtrysk paliwa, pomagający uzyskać wysoką moc maksymalną i korzystny sposób kształtowania przebiegu momentu obrotowego.

Tags: honda , vtec turbo , vtec , silnik honda , silnik vtec