Peugeot 3008 – nadjeżdża następca

peugeot 3008

Produkowany od 2009 roku Peugeot 3008 doczekał się właśnie następcy. Przy okazji, zmieniła się nieco koncepcja samego auta. O ile pierwsza generacja modelu była trudna do jednoznacznego sklasyfikowania, o tyle przy obecnym modelu, producent postanowił nie eksperymentować, tworząc 100% crossovera (lub SUV-a, jeśli ktoś woli) segmentu C.

Segment rynku obejmujący SUV-y i crossovery, charakteryzuje się obecnie najwyższym wzrostem sprzedaży, trudno się więc dziwić francuskiemu producentowi, że i on chciałby odkroić dla siebie nieco większy „kawałek tego tortu”. Może mu w tym wydatnie pomóc przykuwający wzrok design, zoptymalizowana konstrukcja i zaawansowane technologicznie wyposażenie debiutującego 3008.

Zdaniem projektantów modelu, interakcja z maszyną powinna być intuicyjna i oddziaływać na zmysły, tak jakby samochód rozumiał potrzeby użytkowników i umiał się do nich dostosować. Powinien również posiadać przyjemne wnętrze, zapewniające możliwości personalizacji, w którym można wypocząć jak we własnym domu. Dlatego też producent stawia na jakość i wyposażenie, konkretnym przejawem tej strategii jest choćby wprowadzenie nowej generacji Peugeot i-Cockpit® jako standardowego wyposażenia modelu 3008.

Nowy model będzie gwiazdą stoiska Peugeot na najbliższym Salonie Samochodowym w Paryżu, podczas którego zostanie zaprezentowany publiczności jeszcze przed jego oficjalnym debiutem na światowych rynkach.

Tags: peugeot , peugeot 3008 , 3008 , nowy peugeot 3008