Bardziej multimedialny – odświeżony Golf

odświeżony Golf

W przypadku takiego auta jak Volkswagen Golf niemal bez pudła można było stwierdzić, że lifting nie przyniesie rewolucji w wyglądzie auta. W zamian za to producent z Wolfsburga zafundował klientom cyfrową rewoltę.


Na warsztat wzięto od razu całą gamę Golfa – odmianę 3 i 5-drzwiową, Variant, GTI i GTE. Jeśli chodzi o kosmetykę nadwozia, zmieniono naprawdę niewiele – zmodyfikowano zderzaki, pojawiły się nowe reflektory halogenowe z diodowymi światłami do jazdy dziennej, nowe reflektory LED-owe zamiast ksenonowych, zmodyfikowane błotniki z przodu, inne tylne lampy w technologii LED (seryjne we wszystkich wersjach Golfa), a także dodatkowe wzory obręczy kół ze stopów lekkich oraz lakiery. Wnętrze Golfa z roku modelowego 2017 wzbogacają ponadto nowe dekoracyjne panele i wzory tapicerki.

Pod maską także znajdziemy nowość – to benzynowy silnik 1,5 TSI generujący 150 KM, korzystający z technologii odłączania dwóch cylindrów by zapewnić mniejsze spalanie. W ofercie pojawi się również wersja Blue Motion z silnikiem 130-konnym. Natomiast wersja GTI może się po liftingu pochwalić mocą 230 KM, a GTI Performance osiąga 245 KM. Nowa 7-biegowa przekładnia DSG ma stopniowo zastępować w Golfie 6-biegowe skrzynie DSG.

Ale najwięcej innowacji znajdziemy w multimediach. Golf po lifcie otrzymał nowe i w coraz większym stopniu cyfrowe wskaźniki oraz elementy obsługi. Ich głównym elementem jest zastosowany po raz pierwszy w tym modelu Active Info Display oraz pierwszy w Volkswagenie system multimedialny sterowany gestami. Volkswagen zmodernizował wszystkie wersje systemu informacyjno-rozrywkowego dostępnego w różnych odmianach Golfa. Jego najważniejsze cechy to większy dotykowy ekran i topowa wersja „Discover Pro”, która może być obsługiwana przy pomocy gestów – to pierwsze takie rozwiązanie dostępne w samochodzie klasy kompaktowej. Z ważniejszych funkcji dostępnych w odświeżonym kompakcie warto wymienić pomagający ominąć korki Traffic Jam Assist, wykrywający pieszych i w razie potrzeby rozpoczynający hamowanie Pedestrian Monitoring z City Emergency Braking, Emergency Assist zatrzymujący automatycznie samochód gdy kierowca traci nad nim kontrolę czy system pomagający w parkowaniu z przyczepą Trailer Assist. Ponadto tradycyjne zegary zmieniono na cyfrowe.

Zmodernizowany Golf trafi do sprzedaży już w grudniu.

Tags: golf , golf facelifting , vw , volkswagen , volkswagen golf