Większy i ładniejszy – Mercedes pokazał E Coupe

Mercedes pokazał E Coupe

Na miesiąc przed oficjalną premierą podczas targów w Detroit Mercedes pokazał klasę E w wydaniu Coupe.
Auto oczywiście mocno nawiązuje do stylistyki obecnie produkowanych Mercedesów. Tak mocno, że jeśli nie skupicie się dobrze na detalach, takich jak trzecia szyba w linii bocznej, węższe i dłuższe tylne klosze lamp czy bardziej napompowana maska, łatwo można pomylić je z klasą C Coupe. Również wnętrze, poza kilkoma detalami wyróżniającymi tą wersję nadwozia (m.in. wykończenie nawiewów powietrza, elementy wystroju czy indywidualne tylne siedzenia), mocno przypomina standardową klasę E. Jednak nie da się ukryć, że to Coupe Mercedesowi po prostu wyszło – auto jest bardzo eleganckie.

Nowe E Coupe jest dłuższe o 123 mm od poprzednika, szersze o 74 mm i wyższe o 113 mm. O 113 mm zwiększył się także rozstaw osi, co powinno się realnie przełożyć na większą ilość miejsca we wnętrzu dla podróżujących.

E Coupe będzie początkowo oferowane w Europie z trzema silnikami benzynowymi: czterocylindrowe E200 o mocy 184 KM, turbodoładowane E300 rozwijające 245 KM i V6 twin-turbo E400 4MATIC generujące 333 KM. Ponadto będzie dostępny Diesel E220d o mocy 194 KM. Wszystkie wersje będą wyposażone standardowo w przekładnię automatyczną 9G-TRONIC o 9 przełożeniach. Po jakimś czasie Mercedes dołoży do oferty również mocne wersje AMG.

Klienci będą mogli wybrać spośród trzech wersji zawieszenia: podstawowa Direct Control jest obniżona 15 mm względem klasy E sedan, Dynamic Body Control z regulowaną siłą tłumienia amortyzatorów oraz pneumatyczne Air Body Control. Na liście wyposażenia dodatkowego znajdzie się to, o czym tylko klient Mercedesa może zamarzyć.

Auto pojawi się w sprzedaży latem 2017 roku.

Tags: mercedes , e klasa , mercedes e , mercedes coupe