X Rally Piaseczno 2015

Jeżdżącemu w barwach O.K. Serwisu Rafałowi Bańce udało się uporać z poważną awarią silnika, która wyeliminowała jego rajdówkę z dwóch poprzednich rajdów, dzięki temu w miniony weekend stawił się na starcie X Rally Piaseczno gotów do walki o zwycięstwo! 

 

Poszczególne odcinki tegorocznego dwudniowego Rally Piaseczno, jak sama nazwa wskazuje, zlokalizowane były w Piasecznie i okolicach. Warunki pogodowe były znakomite a konkurenci doskonale przygotowani. Załodze w barwach O.K. Serwis – Rafałowi Bańce i jego pilotowi, Piotrowi Okulusowi – od początku do końca szło znakomicie. Po pierwszym dniu rajdu nasza załoga zajmowała drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, lepsza była tylko załoga Michał Gąsior / Waldemar Gąsior, jadąca Mitsubishi Lancerem Evo X, mocniejszym o ponad 100 KM od Subaru Rafała.

Drugi dzień rajdu, to tylko jeden odcinek – Super Próba, organizowany na parkingu w pobliżu Urzędu Miasta w Piasecznie. Tego dnia Rafał i Piotr okazali się bezapelacyjnymi zwycięzcami i bezpardonowo rozgromili konkurentów. Jako jedyna załoga uzyskali czas przejazdu odcinka poniżej 20 sekund, kolejne w stawce Audi S2 o mocy ponad 400 KM przybyło na metę ze stratą ponad jednej sekundy a załoga Lancera Evo X zanotowała aż o 2,5 sekundy gorszy czas od naszego zawodnika!

Niestety, znakomity wynik i wygrana na Super Próbie nie wystarczyły i ostatecznie załoga Rafał Bańka / Piotr Okulus zakończyła X Rally Piaseczno na II miejscu w klasyfikacji generalnej. Jesteśmy jednak pewni, że zwycięstwo w kolejnych imprezach jest dla Rafała i Piotra praktycznie w zasięgu ręki, czego oczywiście im życzymy!

Wyniki szczegółowe rajdu:
http://www.rallypiaseczno.pl/wp-content/uploads/2015/05/Wyniki-Generalka-RALLY-PIASECZNO-2015.pdf