Rajdowe Kryterium Orlika 2015 w Przasnyszu

rajdowe kryterium orlika

Rajdowe Kryterium Orlika 2015 w Przasnyszu było IV rundą Mistrzostw Okręgu Warszawskiego KJS.  „Start ten traktowałem treningowo a jednocześnie był to prezent urodzinowy dla mojej żony Asi, która po raz drugi zasiadła na fotelu pilota” – relacjonuje Rafał Bańka, startujący w barwach O.K. Serwis. 


 


 

Na wstępie warto wspomnieć, że sama impreza była znakomicie i bardzo profesjonalnie zorganizowana. Pierwszego dnia po uroczystym starcie rajdu na rynku w Przasnyszu drużyna O.K. Serwis zaliczyła dwa odcinki specjalne. Jeden z nich przebiegał po specjalnie zamkniętych ulicach na Osiedlu Waliszewo. Niestety na tym odcinku w Subaru Rafała zerwała się poduszka pod skrzynią biegów.  Do tego „przestrzelona” meta, co poskutkowało 5 sekundami kary i zepchnęło ostatecznie Rafała i Asię na 8 miejsce w „generalce”, ze stratą 9 sekund do lidera.

W drugim dniu na naszych zawodników czekała iście mordercza przeprawa. Prowizoryczna naprawa i spięcie skrzyni pasem transportowym w połączeniu z perspektywą 11 odcinków specjalnych do przejechania, nie zapowiadało łatwego odrobienia strat.

„Mimo wszystko udało się” – cieszy się Rafał. „Konsekwentna i systematyczna walka o podium zakończyła się sukcesem i pod koniec rajdu mieliśmy na tyle dużą przewagę, że na ostatnich 3 odcinkach mogliśmy już kalkulować ryzyko i spokojnie zmierzać do mety po zwycięstwo w klasie jak i w klasyfikacji generalnej”.

Kolejny raz gratulujemy naszej drużynie zwycięstwa a Auto Moto Klubowi Rzemieślnik z Przasnysza oraz wszystkim osobom wspomagającym organizację rajdu, wysokiego poziom i rozmachu z jakim zorganizowano tą imprezę.