Mrowisko 2014 – V Siedlecki Zlot Pojazdów Zabytkowych

W sobotę, 14 czerwca 2014, odbyła się piąta edycja Siedleckiego Zlotu Pojazdów zabytkowych pod nazwą „Mrowisko”. Tegoroczny Zlot, pomimo wyjątkowo niesprzyjającej pogody, oczywiście odbył się zgodnie z planem. Choć aura niemal przez cały dzień nie rozpieszczała przybyłych zlotowiczów i zwiedzających, zarówno auta, jak i publiczność, stawili się tłumnie. 

 
Po godzinie 9:00 na terenach zielonych przy siedleckim Amfiteatrze, było już blisko 80 samochodów i wciąż nadjeżdżały nowe. Na zwiedzających, prócz zgromadzonych licznie aut zabytkowych, czekały też inne atrakcje m.in. zabytkowe motocykle, ekspozycje lokalnych dealerów samochodów nowych, koncerty i konkursy sprawnościowe i zręcznościowe dla dorosłych i dla dzieci. Każdy mógł znaleźć na „Mrowisku” coś dla siebie, niezależnie od tego czy była to zmiana koła na czas, przeciąganie samochodu na linie, czy rzut tłokiem do celu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też pokazy, organizowane przez Centrum Rozrywki Militarnej.  
 
Oczywiście nie zabrakło tradycyjnej parady zabytkowych aut ulicami miasta. Zlot odwiedziło łącznie 154 auta, toteż taka ilość zabytków na ulicach Siedlec robiła jak zwykle ogromne wrażenie!  Zwieńczeniem imprezy było rozdania nagród dla uczestników - zwycięzców w najróżniejszych konkurencjach, łącznie z nagrodą dla samochodu „pięknego inaczej”, którą co łatwo przewidzieć, zgarnął charakterystyczny (kiedyś) biały Wartburg. Samochód ten, razem z załogą, kierowcą i jego matką,  jest stałym uczestnikiem praktycznie wszystkich tego rodzaju wydarzeń na terenie województwa mazowieckiego, pomimo tego, że każdy zachodzi w głowę, jakim cudem ten pojazd nadal posiada dowód rejestracyjny!
 
Już dziś czekamy z niecierpliwością na przyszłoroczną edycję „Mrowiska” i zapraszamy do oglądania tegorocznej galerii zdjęć.

 

Archiwum Strefy Klasyki