Zakończenie sezonu klasyków 2015

Youngtimer

W minioną sobotę odbyło się kolejne zakończenie sezonu pod szyldem grupy Youngtimer Warsaw. Impreza od kilku już lat nieodmiennie gromadzi ogromną rzeszę zabytkowych samochodów i ich miłośników. Tym razem wydarzenie miało nieco odmienną, bardziej skomercjalizowaną formę.
 

Wszystko odbyło się na zamkniętym terenie należącym do kompleksu byłego FSO na warszawskim Żeraniu a uczestnictwo wiązało się z dokonaniem niewielkiej odpłatności. Właściciele samochodów za wjazd na teren imprezy musieli uiścić opłatę w kwocie 10 złotych (przy rejestracji przez internet) zaś odwiedzającym imprezę „pieszo”, przyszło wysupłać 5 złotych za wejście. W czasie imprezy rozgrywano wiele konkursów z nagrodami ufundowanymi przez sponsorów, a na wieczór przewidziano „after party”. Jak zwykle na zakończeniach sezonu YTW, samochodów przyjechało co niemiara! Niespełna godzinę po rozpoczęciu imprezy, na placu dawało się zauważyć pojazdy, z numerami wjazdowymi zbliżającymi się do liczby 400!

Nie wszystkich chyba przypadła do gustu nowa – płatna forma eventu, bo na uliczkach okalających teren imprezy, dało się zauważyć sporo zaparkowanych youngtimerów i aut zabytkowych, których właściciele najwyraźniej nie zdecydowali się na udział w imprezie za odpłatnością.

 

Archiwum Strefy Klasyki