Warszawskie rozpoczęcie sezonu

Youngtimer Warsaw

Kolejny rok na warszawskiej scenie samochodów zabytkowych i klasycznych powitanie sezonu odbywa się pod skrzydłami grupy Youngtimer Warsaw. 

Co prawda impreza z roku na rok nabiera coraz bardziej skomercjalizowanego charakteru, ale sądząc po wciąż wzrastającej liczbie uczestników, większość fanów „zabytków” nie postrzega tego jako wadę. Impreza odbywająca się na torze testowym nieistniejącej już Fabryki Samochodów Osobowych na warszawskim Żeraniu, jak zwykle zgromadziła kilkaset aut. W oficjalnych zgłoszeniach pojawiło się sporo ponad 500 samochodów, dodatkowo organizatorzy umożliwili także „opcję dla zapominalskich” – za odpowiednio wyższą opłatą zgłoszenie w dniu imprezy. Sporo aut klasycznych znalazło się też na parkingu dla gości poza terenem eventu. Wielu zwiedzających najwidoczniej skorzystało ze wspaniałej okazji i „wyprowadziło na spacer” swoje klasyki, w samej imprezie biorąc udział tylko w charakterze „oglądaczy”.

Niestety, wśród ogromnej masy przybyłych aut, udział pojazdów wyjątkowo starych, bardzo nietypowych czy zwyczajnie egzotycznych, był znikomy. Perełki jak Peugeot 304, Toyota Corolla AE86 Levin, Fiat UNO MK I Turbo czy Lancia Delta Integrale EVO pozostawały w cieniu licznych Fiatów 125p i 126p, Volkswagenów i BMW… 

 

Archiwum Strefy Klasyki