Lepiej zapobiegać niż leczyć

Siarczysty mróz, skrzypiący pod oponami śnieg, osadzający się na szybach szron… to niezawodny znak, że zima kolejny raz zdecydowała się do nas przyjść.  W realiach naszej rzeczywistości pewne jest także to, że kolejny raz, „zaskoczy drogowców”, postarajmy się więc, żeby nie zaskoczyła także nas i naszego samochodu. o bezpieczeństwa elementów pojazdu. Lepiej zapobiegać niż leczyć ...
 
O ile na pracę drogowców, przeciętny kierowca ma znikomy, żeby nie powiedzieć żaden wpływ, o tyle na stan swojego pojazdu i jego przygotowanie do zimy, już niekoniecznie !
 
Przygotowanie pojazdu do zimy to nie tylko dokładne umycie i porobienie niezbędnych zaprawek w miejscach uszkodzenia powłoki lakierniczej. Nie mniej ważna jest kompleksowa kontrola sprawności kluczowych dla zimowego sezonu płynów
 

 

Niektóre czynności, jak choćby kontrola poziomu wszystkich płynów eksploatacyjnych, zmiana płynu do spryskiwaczy na zimowy, kontrola stanu i poprawności działania piór wycieraczek (nie zapominając też o wycieraczce tylnej szyby!) wraz z ich ewentualną wymianą czy kompleksowe umycie i nawoskowanie karoserii pojazdu mogą zostać wykonane samodzielnie przez większość użytkowników samochodu.

 

Należy jednak pamiętać o wielu istotnych czynnościach, których nie jesteśmy w stanie wykonać we własnym zakresie, a które możemy bez większego problemu zlecić każdemu z warsztatów zrzeszonych w sieci O.K. Serwis do wykonania podczas przeglądu przed zimą.
 
W ramach takiego przeglądu warto:
 
  • Skontrolować stan poszczególnych elementów układu hamulcowego i w razie konieczności wymienić wybrane podzespoły (włącznie z pomiarem temperatury wrzenia płynu hamulcowego i jego ewentualną wymianą),
  • Skontrolować stan i szczelność układu chłodzenia, sprawność termostatu, dokonać pomiaru temperatury zamarzania płynu chłodzącego i w razie potrzeby wymienić,
  • Skontrolować stan opon zimowych i w razie potrzeby, wymienić,
  • Skontrolować sprawność układu elektrycznego, ze szczególnym uwzględnieniem oświetlenia zewnętrznego, akumulatora, rozrusznika, alternatora i paska lub pasków osprzętu,
  • Skontrolować sprawność układu zawieszenia, ze szczególnym uwzględnieniem stanu amortyzatorów,
  • Sprawdzić stan osłon przegubów napędowych.
Koszt samego przeglądu jest niewielki i bez wątpienia nie powinien nadwyrężyć budżetu przeciętnego użytkownika samochodu. Bezpieczeństwo zimowego podróżowania, jakie otrzymujemy w zamian, jest bezcenne i nie da się za nie zapłacić żadną kartą kredytową… Bez dodatków, wszystko jest bez smaku.
 
Gdy już przegląd mamy za sobą, pozostaje jeszcze kwestia specyficznego dla zimowych warunków dbania o pojazd w królestwie białego puchu. Tu warto udać się bezpośrednio do Inter-Team Sp. z o.o. lub za pośrednictwem dowolnego warsztatu O.K. Serwis zaopatrzyć się w najróżniejsze „czarodziejskie mikstury”, które pomogą samochód rozmrozić, rozruszać i utrzymać w ruchu, aż do wiosny.
 
 
Wśród szerokiej oferty chemii motoryzacyjnej renomowanych marek CRC, Wynn's, Kraft automotive czy K2, dostępnej w Inter-Team, można znaleźć wszystko co niezbędne do przetrwania samochodowej zimy: odmrażacze do zamków, środki do smarowania i czyszczenia układu paliwowego, środki absorbujące wodę z paliwa, preparaty zabezpieczające przed wytrącaniem się parafiny z paliwa, odmrażacze do szyb w sprayu, zimowe płyny do spryskiwaczy, smary silikonowe w sprayu (dobre do zimowego zabezpieczenia uszczelek), smary do zawiasów itd.
 
Prócz zimowej chemii, w ofercie handlowej Inter-Team znajduje się również, (używając języka informatyków) „hardware”, czyli wszelkie zimowe akcesoria jak: skrobaczki do szyb, kable rozruchowe, dywaniki gumowe uniwersalne, aerometry do sprawdzania akumulatora, kanistry, kamizelki odblaskowe, linki holownicze, kliny pod koła, ściereczki do szyb z irchy i inne „zimowe gadżety”.
 
Serdecznie zapraszamy Państwa do skorzystania z oferty Inter-Team Sp. z o.o. oraz warsztatów zrzeszonych w sieci O.K. Serwis.
 
Tags: przygotowanie pojazdu do zimy , przegląd samochodu przed zimą , przegląd przed zimą