Inter Data (Haynes Pro)
Oprogramowanie techniczne

Inter-Data (HaynesPro) to jedno z oprogramowań technicznych dostępnych w IT. Interfejs programu oraz dane zawarte są oparte na oprogramowaniu Vivid Workshop Data.
Dane zawarte w bazie można podzielić na 7 głównych kategorii:

- konserwacja
- silnik
- przekładnia
- układ kierowniczy i zawieszenie
- hamulce
- część wewnętrzna/zewnętrzna
- elektronika


W każdej z tych kategorii mamy zawarte: dane regulacyjne, procedury napraw, rysunki techniczne, schematy elektryczne, bezpieczniki i przekaźniki,
instrukcje napraw, czasy napraw oraz schematy elektryczne.
 
  • Konserwacja: ten moduł zawiera procedury kasowania inspekcji „Serwis” w poszczególnych modelach pojazdów.
  • Silnik: zawiera instrukcje dotyczące montażu i demontażu całych podzespołów oraz wymiany poszczególnych części np. zębatego paska rozrządu wraz z napinaczami. Dodatkowo umieszczone są w tym dziale dane o momentach dokręcania śrub i nakrętek oraz zestawienia narzędzi specjalnych. Przekładnia – umiejscowienie korków wlewowych i spustowych, pojemności układów smarowania skrzyń biegów i innych mechanizmów przeniesienia napędu oraz ewentualnie instrukcje wymiany olejów wraz z momentami dokręcania korków. Zawarte są tu również specyfikacje olei i płynów w danym modelu, a także rysunki techniczne i schematy.
  • Układ kierowniczy i zawieszenie: dane dotyczące ustawień geometrii zawieszenia, kół i opon oraz rysunki układów zawieszenia i momenty dokręcania śrub i nakrętek.
  • Hamulce: wszystkie niezbędne dane dotyczące naprawy układu hamulcowego oraz identyfikacji rodzaju i doboru klocków np. w grupie VW-Audi.
  • Część zewnętrzna i wewnętrzna: rysunki schematyczne, parametry materiałów eksploatacyjnych, instrukcje napraw i schematy instalacji układów klimatyzacji.
  • Elektronika: opisy systemów, schematy elektryczne, bezpieczniki i przekaźniki, rozmieszczenie skrzynek bezpiecznikowych w samochodzie, opisy poszczególnych sterowników, oraz instrukcje diagnozy i naprawy. Kodowanie dodatkowych kluczyków.
Dla wszystkich rozdziałów dostępne są czasy napraw poszczególnych operacji naprawy i konserwacji, które są niezbędnym narzędziem przy profesjonalnej wycenie kosztów naprawy. Czasy napraw są również podstawą przy obsłudze flot i konieczności wyceny naprawy przed jej dokonaniem. Kolejnym ważnym elementem są harmonogramy przeglądów dla danych modeli samochodów z okresami kontroli i wymiany danych elementów eksploatacyjnych.
 
Wiedza zawarta w oprogramowaniu jest kumulacją dziesięcioleci prac związanych ze zbieraniem procedur napraw, dokumentacji, instrukcji serwisowych i schematów nie tylko bezpośrednio od producentów samochodów, ale również z innych, niezależnych źródeł. Wszystkie dane zawarte w oprogramowaniu są niezbędne do naprawy współczesnych samochodów. W trosce o rozwój wiedzy technicznej warsztatów, wszyscy klienci sieci O.K. Serwis otrzymują licencję na oprogramowanie Inter-Data za symboliczny odsetek jego wartości.
 
Jeżeli są Państwo zainteresowani otrzymaniem i instalacją wersji Demo, prosimy o kontakt z
opiekunem handlowym lub z Działem Współpracy z Warsztatami pod nr tel. (22) 506 06 33 lub 34.