Chroń zdrowie – sprawdzaj klimatyzację!

Wiosna sprzyja alergiom. Wszyscy to wiemy i staramy się przed nimi chronić.

Ale czy wszyscy pamiętają, że wnętrze naszego samochodu może sprzyjać rozwojowi alergii? Czy kierowcy wiedzą jak się przed nią uchronić?

Najprostszą sprawą jest oczywiście częste sprzątanie, odkurzanie i wietrzenie wnętrza pojazdu. Ta czynność wymaga od nas trochę czasu, ale nie wymaga zbyt wysokich nakładów finansowych.

Niestety nie wszystko możemy zrobić we własnym zakresie.
„Sprzątanie” samochodowej klimatyzacji musimy oddać w ręce profesjonalistów.

 

Kierowco pamiętaj!

Systematyczne sprawdzanie (przynajmniej raz w roku) układu klimatyzacji w samochodzie, ma wpływ na nasze zdrowie - przede wszystkim unikniemy nieprzyjemnego zapachu z nawiewów i wszelkiego rodzaju dolegliwości związanych z alergią na grzyby lub kurz. Wykonywanie regularnych przeglądów wpływa na dłuższą żywotność poszczególnych elementów klimatyzacji.

Pamiętaj również o tym, że bardzo ważny jest wybór odpowiedniego, sprawdzonego warsztatu, w którym dokonasz przeglądu klimatyzacji. Dobry serwisant będzie wiedział, czego potrzebuje Twoja klimatyzacja- skontroluje szczelność układu i stan czynnika chłodzącego, sprawdzi stan sprężarki, wymieni filtry oraz przeprowadzi odgrzybianie przewodów klimatyzacji.


Kontrola czy serwis?

Z reguły zaczynaj od kontroli. Jeśli wszystko działa bez zarzutu, to wystarczy kontrola układu klimatyzacji przeprowadzona raz w roku. Podczas kontroli serwisant sprawdza poprawność jej działania oraz ciśnienia w układzie. Jeżeli jest ono prawidłowe, nie ma konieczności wymiany czynnika roboczego. Wystarczy okresowa wymiana filtra kabinowego i odgrzybianie (czyszczenie) wnętrza.

Natomiast serwisowanie klimatyzacji przeprowadzane jest zdecydowanie rzadziej i wymaga już większego nakładu czasu oraz pieniędzy.
Wykonanie kompleksowego sprawdzenia całego układu klimatyzacji daje pewność, że z układem wszystko jest w porządku.

 

Poważniejsza naprawa klimatyzacji to często wydatek rzędu nawet kilku tysięcy złotych, dlatego warto przynajmniej raz w roku wybrać się na podstawowy przegląd układu. Zaoszczędzimy czas, pieniądze, ale przede wszystkim zadbamy o zdrowie nasze i naszych bliskich.

 

 

W warsztatach O.K. Serwis możesz skorzystać z profesjonalnej usługi przeglądu klimatyzacji.
Listę naszych warsztatów O.K. Serwis znajdziesz tutaj.

Umów się już dziś!