Bezpieczna majówka z O.K. Serwis

Przed nami kilka wolnych dni. Wiele osób wykorzysta zbliżający się długi weekend majowy na wyjazd za miasto. Większość z nas wybierze auto, bo aż 80% Polaków uważa, że w dobie pandemii samochód jest najbardziej bezpiecznym środkiem transportu.

Agencja badawcza Difference przeprowadziła w drugiej połowie marca ankietę na temat środków transportu, z których Polacy najchętniej korzystają w czasie pandemii. Wynika z niej jasno, że najczęściej wybieramy auto. Wolimy także przemieszczać się na rowerze lub po prostu chodzić pieszo. Większość Polaków zrezygnowała z transportu publicznego. Tylko co dziesiąty Polak wybiera tramwaj, trolejbus, czy autobus.

Jeśli już zdecydujemy się na krótki wyjazd za miasto, powinniśmy zadbać o wiosenny przegląd swojego samochodu. Uchroni to nas przed niepotrzebnym stresem i zapewni bezpieczną oraz komfortową drogę do celu, a następnie powrót do domu. Warto skorzystać z usług sprawdzonych warsztatów samochodowych, z profesjonalną i szybką obsługą. Zapraszamy do skorzystania z usług warsztatów sieci O.K. Serwis. Lista warsztatów dostępna jest tutaj.

O czym jeszcze należy pamiętać? Przede wszystkim, jeśli tego nie zrobiliśmy, wymienić opony na letnie. Istotne jest także sprawdzenie płynów w naszym aucie – chłodniczego, hamulcowego, oleju, do układu kierowniczego i spryskiwaczy. Pamiętajmy też o apteczce. Nie powinno w niej zabraknąć maseczek, jednorazowych gumowych rękawiczek oraz płynu do dezynfekcji. Zobaczmy także, czy mamy sprawne wszystkie światła.

Na wyjazd zabierzmy też ze sobą zdrowy rozsądek. Pamiętajmy, że ciągle obowiązują pewne obostrzenia, których powinniśmy przestrzegać. Zadbajmy o nasze zdrowie i kondycję, ale z rozwagą i umiarem.