Rabaty dla Klubowiczów MB/8 Club Poland w warsztatach O.K. Serwis

club mb8

Miło nam poinformować, że wybrane warsztaty zrzeszone w sieci O.K. Serwis, udzielają rabatów na wykonane naprawy Klubowiczom Stowarzyszenia MB/8 Club Poland! Stosowną informację o tym, które z serwisów uczestniczą w akcji, umieściliśmy w wyszukiwarce naszych warsztatów na stronie głównej. Każdy serwis, który jest uczestnikiem akcji, został oznaczony ikoną z logotypem MB/8 Club Poland w danych teleadresowych


 Oczywiście większość Klubowiczów MB/8 na co dzień porusza się nowoczesnymi autami, należy więc podkreślić, że zniżka obejmuje wszystkie auta należące do Klubowiczów MB/8 Club Poland, nie tylko te zabytkowe.

Stowarzyszenie MB/8 Club Poland istnieje od 2001 roku i zrzesza przede wszystkim właścicieli i użytkowników mercedesów W114/115.

Liczba członków Klubu, podobnie jak jego sympatyków (uczestników ogólnopolskich spotkań) wciąż rośnie. Można ich spotkać w Gdańsku, Wrocławiu, Warszawie, Szczecinie, Lublinie, Poznaniu, Toruniu, Łodzi i wielu mniejszych miejscowościach. Wszystkich łączy przekonanie, że W114/115 są ostatnimi przedstawicielami rodziny mercedesów łączącymi w sobie nowoczesność technologiczną ze starą, klasyczną elegancją. Oba modele, W114 i W115, miały swoją premierę w 1968 roku, a ich produkcję zakończono osiem lat później – w 1976 roku. Klub nie ma zamkniętego charakteru, więc chętnie – tak na forum internetowym, które jest największym forum internetowym poświęconym marce Mercedes-Benz w Polsce (ponad 9000 użytkowników, 416 000 wiadomości) jak i na dorocznych zlotach – goszczą użytkowników zarówno starszych aut z gwiazdą na masce, jak i tych trochę bardziej współczesnych, które wciąż przypominają o tradycji marki Mercedes.

Od momentu powstania Klubu odbyły się już 24 ogólnopolskie zloty, m.in. w Trzebnicy, Pucku, Lublinie, Pułtusku, Szczecinie, Gdyni czy Legionowie. Były to atrakcyjne imprezy – w rajdach turystycznych na orientację i próbach sprawnościowych uczestniczyło do około stu załóg z całej Polski. Przy bardzo niskim budżecie imprez tak duża frekwencja uczestników stanowi ogromny sukces i stawia MB/8 Club Poland wysoko w rankingu imprez podobnych organizacji. Klub kilkukrotnie uczestniczył w targach motoryzacyjnych (m.in. w Opolu, Wrocławiu i Warszawie), gdzie auta Klubowiczów budziły duże zainteresowanie zwiedzających. Klub wspomagał również Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i Domy Dziecka.