Czerwcowa kampania w Yanosiku

Ogólnopolska kampania reklamowa sieci O.K. Serwis wystartowała 29 maja i potrwa jeszcze kilka dni. Szczegóły akcji przekazaliśmy Państwu za pomocą materiału video, który udostępniliśmy na Youtube.

Przez cały czerwiec ponad 1,5 miliona kierowców korzystających z nawigacji Yanosik mogło zobaczyć nasze logo i zaproszenie do najbliższego warsztatu.
Dla przypomnienia, kampania oparta była na POI (Point of interest) tzw. „punkty warte uwagi”. Aplikacja Yanosik informowała o punkcie POI (warsztacie O.K. Serwis) w momencie zbliżenia się do niego, wyświetlając graficzną informację reklamową oraz prezentując miniaturkę wraz z odległością do punktu (na 7 km przed serwisem, na 500 m przed serwisem i w miejscu docelowym). Na nawigacji kierowca widział następujące powiadomienia:

 

 

 

 

 

Celem kampanii było dalsze budowanie świadomości marki oraz przyciągnięcie nowych klientów do warsztatów O.K. Serwis (głównie tych, którzy potrzebują naprawić auto, będąc w trasie).

Już w pierwszy weekend po uruchomieniu kampanii, do jednego z warsztatów O.K. Serwis zgłosił się klient, pokierowany przez nawigację.
Byłem zaskoczony, że na efekty reklamy nie trzeba było długo czekać. Już 30 maja przyjechał do mnie klient z Rzeszowa, bo będąc w trasie, miał problem ze światłami. Po jakimś czasie przyjechał również klient z okolic Nowego Sącza. Ten był z polecenia, ale pochwalił się, że nawigacja Yanosik pomogła mu trafić do celumówi właściciel warsztatu Pako Serwis z miejscowości Nawojowa woj. małopolskie.

Aby poinformować kierowców o kampanii, zamieściliśmy artykuł na naszej stronie internetowej www.okserwis.pl oraz posty na Facebooku. Zapewniliśmy klientów, że nawet w przypadku awarii auta w trasie, mogą bez obaw przyjechać do każdego warsztatu O.K. Serwis i skorzystać z profesjonalnej naprawy w przystępnej cenie.

Dziękujemy tym z Państwa, którzy wzięli aktywny udział w informowaniu o kampanii w swoich mediach społecznościowych. Dzięki Wam nasz przekaz trafił do ogromnej liczby kierowców.
Mamy nadzieję, że dzięki tej kampanii pozyskali Państwo nowych klientów.
Na początku lipca wyślemy do Państwa ankietę, by uzyskać informację na temat liczby klientów, którzy przyjechali do warsztatu z trasy (po wyświetleniu POI na nawigacji).