Alternatory i rozruszniki BX - teraz łatwiej odzyskasz kaucję

Fabryczna jakość regenerowanych alternatorów i rozruszników

Od kwietnia 2021 roku firma Bosch ułatwi proces zwrotu zużytych alternatorów i rozruszników w programie wymiany fabrycznej regeneracji Bosch eXchange (BX).

Wymiana Bosch eXchange (BX) polega na fabrycznej regeneracji zużytych części, m.in. alternatorów i rozruszników, a następnie ich sprzedaży pod warunkiem zwrotu zużytego urządzenia. Podczas sprzedaży produktu BX klientowi jest naliczana kaucja – podlega zwrotowi, jeśli klient odda zużyty odpowiednik kupionego urządzenia, nadający się do regeneracji. Dotychczas zdarzało się jednak, że sprzedawca lub punkt oceny kwestionowali jakość zużytego urządzenia i kaucja przepadała. By zmniejszyć ryzyko odrzucenia zwrotu, Bosch wprowadza zmiany w warunkach transakcji.

Jedną z największych modyfikacji jest możliwość przyjęcia zużytego, spełniającego wymogi techniczne alternatora lub rozrusznika w opakowaniu zastępczym. Złagodzone zostały również wymagania co do stanu technicznego zwracanego urządzenia. Nie będzie już problemu ze zwrotem alternatora, który posiada niewielkie uszkodzenia, nie ma plastikowej osłony albo brakuje mu koła pasowego. Złamane jedno żeberko ażurowej obudowy również nie zdyskwalifikuje urządzenia. Z kolei dla rozruszników powodem odrzucenia nie będzie już złamanie plastikowej części ze śrubami przyłączeniowymi.

 

Dlaczego warto wybierać fabrycznie regenerowane produkty BX:

▶▶ są zazwyczaj znacznie tańsze od nowych części,

▶▶ przechodzą rygorystyczne testy ‒ takie same, jakim podlegają ich nowe odpowiedniki,

▶▶ dzięki zastosowaniu odpowiednich części i procedur działają wyraźnie dłużej niż inne odpowiedniki na rynku,

▶▶ wybór produktów regenerowanych pozwala zmniejszyć zużycie surowców naturalnych, a więc chroni środowisko.

 

Zapoznaj się z naszymi kryteriami przyjęcia zwrotu zużytych alternatorów i rozruszników na poniższym plakacie.


Lub odwiedź naszą stronę:
www.boschbx.pl