Dobre praktyki - Ekologiczne pojazdy zastępcze

Moda na zdrowy styl życia wciąż trwa. Ludzie chcą dbać o środowisko, być eko i żyć zdrowo. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, już w 2014 roku powstał pomysł wprowadzenia rowerów zastępczych do warsztatów należących do sieci O.K. Serwis. Byliśmy pionierami swojej branży, proponując takie rozwiązanie. Spotkało się ono z dużym zainteresowaniem zarówno ze strony warsztatów, które chciały uczestniczyć w projekcie, jak również ze strony klientów, którzy chętnie wypożyczali rowery na czas naprawy swoich aut. O ekologicznych pojazdach zastępczych rozmawialiśmy z panem Tomaszem Gackowskim, właścicielem warsztatu O.K. Serwis Mechanika Pojazdowa T. Gackowski w Bydgoszczy.

Co skłoniło Państwa do wzięcia udziału w projekcie O.K. Bike?

Idea rowerów zastępczych wydała nam się bardzo interesująca i innowacyjna. Klienci po zostawieniu u nas samochodu potrzebują środka transportu. W Bydgoszczy mamy dobrze rozbudowaną infrastrukturę rowerową, więc rower świetnie sprawdza się w tej roli. Do projektu przystąpiliśmy w 2014 roku i nadal go kontynuujemy.

Czy Państwa klienci chętnie wypożyczają rowery, jako pojazdy zastępcze?

Pomysł od początku spotkał się z pozytywnym odbiorem wśród naszych klientów. Wielu z nich regularnie wypożycza rowery na czas naprawy swoich aut, a nowi klienci są zwykle miło zaskoczeni taką możliwością. Rowery są uniwersalne i wygodnie jest poruszać się nimi po mieście.

Ile mają Państwo w tej chwili rowerów zastępczych i kto zajmuje się serwisem tych pojazdów?

W tej chwili mamy 3 rowery do wypożyczenia i sami je serwisujemy w naszym warsztacie.

Jakie korzyści przynosi ta inicjatywa dla Państwa warsztatu?

Uważamy, że jest to świetna mobilna reklama naszego warsztatu. Rowery są bardzo charakterystyczne, w barwach O.K. Serwis, z wyraźnym logo sieci oraz nazwą i danymi adresowymi naszego warsztatu. Ta usługa wyróżnia nas na tle innych warsztatów.

Czy polecają Państwo zamówienie rowerów zastępczych innym O.K. Serwisom i dlaczego?

Zdecydowanie polecamy! Utrzymanie rowerów nie stanowi dla warsztatu obciążenia, a przynosi wiele korzyści. Klienci są zadowoleni z tej dodatkowej usługi i chętnie polecają nasz warsztat.

Dla serwisów biorących udział w akcji przygotowaliśmy rowery polskiej produkcji, na 28 calowych kołach, w typowo miejskiej geometrii ramy. Rowery wyposażone są w bagażniki i kosze zakupowe, oświetlenie i wszystko to co niezbędne do poruszania się bezpiecznie po drodze.


Warsztat biorący udział w akcji otrzymuje:

  • Rowery indywidualnie oznakowanie 3 szt.
  • Stojak na rowery 1 szt.
  • Zabezpieczenia do rowerów 3 szt.
  • Plakat do biura/poczekalni 1 szt.
  • Baner na ogrodzenie 1 szt.

 

 

Sposób finansowania zakupu rowerów jest niezwykle atrakcyjny. Warsztat ponosi zaledwie 1/3 kosztu zakupu zestawu rowerów. Na dzień dzisiejszy ponad 100 warsztatów posiada w swojej ofercie rowery zastępcze i mamy nadzieję, że sukcesywnie będzie ich przybywać.

 

Chcesz zaoferować rowery zastępcze swoim klientom w tym sezonie?
Koniecznie skontaktuj się z Regionalnym Opiekunem Sieci Warsztatów lub z biurem sieci O.K. Serwis.

Zostało już niewiele czasu.
Tylko do 4 maja zbieramy zamówienia na zestawy rowerów.