10. EDYCJA ZŁOMBOLU

zlombol 2016

3000 km, ponad 500 zespołów, 8 krajów, 3 pasma górskie, 2 promy i niezliczone awarie! Do tego afrykańskie upały – tak zapowiada się najnowsza edycja wyjątkowego rajdu. Będziemy tam! 


Już w najbliższą niedzielę, 25 września, rusza 10. edycja rajdu ZŁOMBOL. Tym razem wszyscy uczestnicy – a obecnie jest to już ponad 500 drużyn, biorą na cel najczarniejszy z kontynentów – Afrykę. Zanim jednak dotrą do znanej wielu naszym rodakom Tunezji, będą przemierzać drogi Czech, Słowacji, Węgier, Słowenii, Włoch, San Marino i Watykanu! Dotrą tam pojazdami, które okres świetności dawno mają już za sobą, a o usługach typu assistance czy o częściach zamiennych będą mogli tylko pomarzyć… Podobnie jak w zeszłym roku, w tegorocznym rajdzie bierze udział specjalna drużyna O.K. Serwisu – najlepsi mechanicy z warszawskiego warsztatu Auto Dino.

3000 km trasy to nie lada wyczyn. Szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że w rajdzie mogą wziąć udział tylko auta popularne w byłym bloku wschodnim, a więc… m.in. wszelkie Autosany, Dacie, Maluchy, czyli Fiaty 126, GAZiki, Polonezy, Ikarusy, Jelcze, Łady, Skody Favoritki, Tarpany, Trabanty, Wartburgi i Żuki… a także klasyki na dwóch kółkach, czyli Jawy, Junaki i Komarki…

Na co mogą liczyć uczestnicy?

Z pewnością nacieszą oczy pięknymi widokami nad Adriatykiem, Morzem Tyrreńskim i Zatoką Hammamet. Przy okazji mogą zwiedzić niezliczone piękne miasta i miasteczka i skosztować przepysznej pizzy w Neapolu. Będą musieli poradzić sobie z niejedną awarią, próbami (udanymi lub nie) napraw przegrzanych silników oraz problemami na tunezyjskiej granicy.

Czy warto?

Oczywiście, że warto! Z roku na rok w imprezie bierze udział coraz więcej zespołów. W 2007 roku wyjechały tylko 2 (!) ekipy, podczas gdy w 2015 roku były to już 392 zgłoszone zespoły. W tym roku zapisało się już 510 ekip i licznik wciąż bije! Uczestników przyciąga niezwykła atmosfera tej imprezy, przygoda, wyzwanie oraz wyjątkowy cel, jakim co roku jest zbieranie pieniędzy na rzecz Fundacji Nasz Śląsk im. gen. Jerzego Ziętka, opiekującej się dziećmi i młodzieżą głównie z terenu Śląska.

3-osobowa załoga OK Serwis Auto Dino będzie przemierzać trasę Ładą 2107. Trzymamy kciuki!

Śledźcie nasz Fanpage na Facebooku, gdzie na bieżąco będziemy relacjonować przebieg imprezy!

Zdjęcia pochodzą ze strony: www.zlombol.pl